Strona g堯wna Info o stronie WWW Polityka Prywatno軼i Napisz do nas Mapa serwisu
Aktualno軼i
Rajd ,, KARTOFELEK".

W dniu 7 pa寮ziernika 2017 r. Ko豉 O/PTTK Ziemi K這dzkiej w K這dzku podsumowa造 sezon turystyczny na Górze 安i皻ej Anny. Wiod造 na ni dwie trasy piesze:
1. Ze 圭inawki 字edniej przez Gór Wszystkich 安i皻ych;
2. Ze Zdrojowiska przez Rud.
Pogoda nas nie rozpieszcza豉. Silnie wiej帷y wiatr prawie uniemo磧iwi rozpalenie ogniska. Ko鎍em, ko鎍ów tu przed samym przyj軼iem ekip ogie zap這n掖 i by wybawieniem dla wielu zmarzni皻ych osób. Trzeba w tym miejscu Podzi瘯owa gospodarzom terenu, to jest Burmistrzowi Nowej Rudy, którego reprezentowa Przewodnicz帷y Rady Miasta Przewodnik Sudecki Kol. Andrzej Behan. Po krótkim podsumowaniu przez Prezesa Oddzia逝 PTTK kol. Piotra Wojnarowskiego, Prezesi Kó i Klubów Turystycznych wr璚zyli legitymacje nowym cz這nkom PTTK oraz zdobyte odznaki turystyczne. Nie ma rajdu turystycznego bez ogniska i pieczenia kie豚asek, a te mogli鄉y pitrasi na ogniu dzi瘯i uprzejmo軼i dyskontu spo篡wczego CARREFOUR z K這dzka. Po kie豚askach przyszed czas na konkurs wiedzy turystycznej, który zdominowali cz這nkowie Ko豉 PTTK Gwarków Noworudzkich, zaj瘭i wszystkie miejsca na "pudle". Wiedza musi by nagrodzona, zatem dzi瘯i kolejnym sponsorom mieli鄉y co wr璚za. Na zako鎍zenie imprezy rozlosowali鄉y upominki dla wszystkich uczestników rajdu.
Zapraszamy za rok na kolejny rajd z cyklu KARTOFELEK.
Poni瞠j publikujemy list naszych sponsorów:
1. Starostwo Powiatowe w K這dzku;
2. Burmistrz Miasta K這dzko;
3. Burmistrz Miasta Nowa Ruda;
4. Euroregio Glacensis - Stowarzyszenie Gmin Polskich;
5. Zak豉d Administracji Mieszkaniami Gminnymi w K這dzku;
6. K這dzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji;
7. CARREFOUR;
8. Biuro Turystyczne DAR-TOUR z Polanicy-Zdrój;
9. Sklep Górski HEJSZOWINA w K這dzku;
10. Piekarnia PRECEL z Polanicy-Zdrój;
11. Kryta P造walnia w K這dzku;
12. Studio Fitness Workout - Agnieszka Rozlach-Pomorska i Agata Hryciuk
z Nowej Rudy;
13. Pizzeria Daria z K這dzka;
14. Pracownia Tortów "Jagoda" z K這dzka;
15. Wytwórnia serów "Do Japy" Stronie 奸御kie Wie;
16. Czes豉w i Przemys豉w Dominasowie.
W imieniu uczestników Rajdu KARTOFELEK bardzo dzi瘯ujemy naszym DOBROCZY哸OM za otrzymane upominki.

Galeria zdj耩 z rajdu - zobacz

XIX Walny Zjazd PTTK

W dniach 15-16 wrze郾ia 2017 r w Warszawie obradowa XIX Walny Zjazd PTTK.Delegatem na Zjazd z naszego oddzia逝 by kol.Marek Krzan.Zamieszczamy krótk fotorelacj z obrad.

Galeria zdj耩 ze Zjazdu - zobacz

Zapisy na kurs przewodnicki 2018-2020

Zarz康 Oddzia逝 PTTK „Ziemi K這dzkiej" w K這dzku, og豉sza zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycznych - górskich III klasy na obszar Sudetów.

Szczegó這we informacje w za陰czniku ( doc ) >>>>>

GSS im. dr Mieczys豉wa Or這wicza, zmiana przebiegu szlaku na odcinku Duszniki-Zdrój - Rozdro瞠 pod Uboczem, V/VI 2017 r.

Zmiana podyktowana jest gównie du篡m nat篹eniem ruchu samochodowego na Drodze Orlickiej, któr prowadzi szlak. Przez ca造 rok, a szczególnie w okresie zimowym przej軼ie tym wielokilometrowym odcinkiem stwarza ogromne zagro瞠nie dla turysty pieszego.

Zmiany zosta造 ustalone i wyznaczone w terenie wspólnie z nadle郾ictwami: w Szczytnej i Bystrzycy K這dzkiej, do wiadomo軼i KTG ZG PTTK.

Nowy przebieg szlaku:

Duszniki-Zdrój, ul. Parkowa - Czarny Staw - ul. Podgórze (kapliczka pw. Podwy窺zenia Krzy瘸 安. z 1707 r. z barokowym o速arzem) - Graniczna, „Panderoza" (Droga Ku Szcz窷ciu) - Droga Orlicka na wysoko軼i Z這tej Sztolni - Zieleniec - Zielon Drog do Lasówki - Królewski Las - Rozdro瞠 pod Uboczem.

Mapka ze 郵adem przebiegu nowego odcinka szlaku ( JPG)- otwórz

Zmiany w przebiegu szlaków w Górach Bystrzyckich i Orlickich.

Zamieszczamy mapk, w formacie pdf, ze zmianami przebiegu szlaków turystycznych w Górach Bystrzyckich i Orlickich , administrowanych przez O/PTTK w K這dzku.

Mapa ze szlakami >>>>>

Prace znakarskie 2017

Tegoroczne prace znakarskie na szlakach , b璠帷ych na utrzymaniu przez Oddzia PTTK w K這dzku,prowadzone s na terenie Gór Orlickich , Bystrzyckich oraz Kotlinie K這dzkiej.Plan prac pimages/upload/2017_06_015_niebieski_muflon_006.jpgrac znakarskich na ten rok obejmuje m.in. zmian przebiegu Gównego Szlaku Sudeckiego  na odcinku Duszniki Zdrój - Rozdro瞠 pod Uboczem, reorganizacj szlaku zielonego w rejonie rezerwatu ,, Topielisko" oraz ustawienie nowych stanowisk drogowskazowych na szlaku spacerowym ,, Dooko豉 Gminy K這dzko".

Galeria zdj耩 z prac znakarskicj -otwórz